مصرف عرقیات گیاهی برای رشد قد کودکان بسیار مواثر است

برخی از گیاهان رایج و فواید آنها در اینجا برخی از گیاهان رایج و فواید آنها آورده شده است: رزماری: عرقیات گیاهی رزماری از خانواده Lamiaceae است و منبع غنی آنتی اکسیدان و ضد التهاب است.

عرقیات گیاهی می تواند به بهبود گردش خون، تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند و همچنین منبع خوبی از کلسیم، آهن و ویتامین B6 است.

برای آشنایی با فواید رزماری برای سلامتی، می توانید مقاله فواید نوشیدنی رزماری را مطالعه کنید.

ریحان: ریحان نیز از خانواده Lamiaceae است و شایان ذکر است که انواع زیادی دارد.

نام علمی Ocimum Basilicum به طور خاص به یکی از انواع ریحان که معمولا در آشپزی استفاده می شود، داده شده است.ریحان همچنین می تواند بدن را تامین کند.

بسیاری از خواص سالم و ترکیبات گیاهی مفید. به عنوان آنتی اکسیدان و ضد التهاب.

برای آشنایی با فواید ریحان برای سلامتی، می توانید مقاله فواید گیاه ریحان را مطالعه کنید.

عرقیات

آویشن: گیاه آویشن یکی از درختچه های کوچک همیشه سبز و چند ساله است که از نظر علمی با نام Thymus vulgaris شناخته می شود و همچنین از خانواده Lamiaceae می باشد.

آویشن دارای خواص ضد میکروبی قوی مانند باکتری و قارچ است و اعتقاد بر این است که آن نیز وجود دارد. که ممکن است خاصیت ضد حشره داشته باشد

گل مریم گلی : گیاه درمنه که با نام علمی Salvia Officinalis از همان تیره ای است که گیاهان قبلی به آن تعلق دارند، یعنی مریم گلی لبیال، از برگ های آن علاوه بر اینکه یکی از گیاهانی است که در پخت و پز استفاده می شود، معمولاً برای تهیه دمنوش گل مریم استفاده می شود.

از سوی دیگر؛ ادعاهایی وجود دارد که چای خاکشیر ممکن است به تسکین برخی از بیماری ها کمک کند.

برگ های مریم گلی منبع غنی بسیاری از آنتی اکسیدان ها هستند.

مانند اسید الاژیک و اسید رزمارینیک که در رزماری و ریحان نیز وجود دارد.

مکمل گیاهی طبیعی مکمل های گیاهی مکمل های غذایی هستند که حاوی یک یا چند نوع گیاه طبیعی هستند و به اشکال مختلف به فروش می رسند.

مانند قرص، کپسول، چای، عصاره، پودر یا به شکل گیاه تازه یا خشک و شایان ذکر است که خوردن گیاهان به شکل طبیعی بهتر از مصرف مکمل های غذایی حاوی آنها است، مگر اینکه پزشکان توصیه دیگری کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.