خرید پالتی ورق ام دی اف هایگلاس از کارخانه

ام دی اف هایگلاس و ام دی اف سابین امروزه یکی از مهم‌ترین ورق های ام دی اف در بازار به شمار می آید که تولید آن هم اکنون در داخل کشور نیز صورت می گیرد. از مهمترین کارخانه های تولید کننده هایگلاس می توان به دکوپنل پانوتک پاک چوب و نوین چوب اشاره نمود خرید عمده و پالتی این ورق ها به صورت مستقیم از کارخانه امکان پذیر است.

ام دی اف هایگلاس چیست؟

این سوال یکی از مهم ترین سوال ها در رابطه با ورق های ام دی اف و ام دی اف سفید نقطه می باشد که قصد داریم نسبت به آن توضیحاتی خدمت شما عزیزان ارائه دهیم ورقهای های گلاس نسبت به سایر ورق های ام دی اف دارای خاصیت شفاف و براق و آینه ای مانند می باشد.

از این ورق ها عمدتاً برای تولید کابینت آشپزخانه پیشخوان سرویس خواب و میز تلویزیون استفاده می شود با توجه به اینکه این موارد گفته شده نسبت به دیگر فراورده های چوبی در دید قرار دارند بهتر است از هایگلاس تولید شوند.

لایه اضافی که بر روی ورق هایگلاس افزوده می شود می توان خاصیت های متفاوتی داشته باشد. به عنوان مثال این ویژگی می تواند اعم از ضد آب، ضد آتش، ضد خش و ثابت نگه داشتن رنگ باشد که در برخی از روکش ها همه و در برخی تعداد کمی از آن وجود دارد.

ام دی اف هایگلاس چیست؟

انواع ورق ام دی اف هایگلاس

ورق های هایگلاس همانند ورق های ملامینه در دسته بندی های مختلف با ویژگی های متفاوت طبقه بندی می شوند‌. اصطلاح هایگلاس صرفاً به خاطر نوع روکشی که بر روی ام دی اف خام پرس می شود اطلاق می ده می گردد.

بنابراین مغز مورد استفاده برای ورق های هایگلاس می تواند متفاوت باشد به این صورت که نه تنها از ام دی اف خام بلکه از نئوپان خام نیز میتوان برای تولید ورق های هایگلاس استفاده نمود.
در برخی موارد نیز حتی بر روی فومیزه  یا ورق های پی وی سی نیز روکش هایگلاس پرس شده و به بازار عرضه می شوند.

قیمت ورق ام دی اف هایگلاس بر اساس متریال های مورد استفاده برای تولید آن مشخص می شود که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • قیمت ورق ام دی اف خام
  • روکش مورد استفاده برای تولید هایگلاس
  • ضد آب بودن روکش
  • ضد خش بودن روکش
  • وزن روکش
  • کیفیت ثبات رنگ روکش
  • ضمانت بلندشدگی روکش

انواع ورق ام دی اف هایگلاس

ابعاد استاندارد ورق های هایگلاس

با توجه به استاندارد بین المللی ابعاد مشخص شده برای تولید ورقهای ام دی اف سایز ۲۸۰ در ۱۲۲ می باشد همین امر سبب شده کلیه دستگاه های تولید هایگلاس نیز در همین ابعاد عرضه شوند‌.

البته برخی شرکت ها و کارخانه های ام دی اف توانسته‌اند ام دی اف های گلاس را در ابعاد و ضخامت های مختلف نیز تولید و به بازار عرضه نمایند. این در حالی است که بسیاری از فعالان حوزه صنعت چوب ترجیح می دهند از ام دی اف هایگلاس را در ابعاد استاندارد استفاده نمایند چرا که پرتی و ضایعات آن نسبت به دیگر سایز ها بسیار کم است.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.