با مصرف چند عدد خرما خشک جهرم براحتی سرطان روده خود را درمان نمایید!

خرما در محافظت از مغز در برابر استرس و التهاب بسیار موثر است. مصرف منظم آن می تواند از شما در برابر بیماری های عصبی محافظت کند بیماری‌های عصبی به آن دسته از بیماری‌های مربوط به مغز گفته می‌شود که در آن سیستم عصبی مغز تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

خرما همچنین در افزایش حافظه مفید است. طبق یک مطالعه، خرما توانایی کاهش اثرات آلزایمر (کاهش تدریجی قدرت حافظه) را دارد طبق یک مطالعه علمی، خرما می تواند در پیشگیری از التهاب مغز مفید باشد.

سرطان روده بزرگ:
سرطان روده بزرگ می تواند کشنده باشد. طبق یک مطالعه علمی، عناصر موجود در خرما خشک جهرم به پیشگیری از سرطان روده بزرگ کمک می کند.

به طور خاص، پلی فنول های موجود در خرما می تواند از سرطان محافظت کند جدای از این، فیبر موجود در خرما نیز در مبارزه با سرطان روده بزرگ و رفع یبوست مفید است در عین حال، با مصرف انواع دیگر خرما، باکتری های خوب در روده ما رشد می کنند که به سلامت معده کمک می کند.

خرما

در افزایش وزن مفید است:
اگر خیلی لاغر هستید پس می توانید با مصرف روزانه خرما وزن خود را افزایش دهید در طی یک تحقیق، افزایش وزن تا 30 درصد با دانه های خرمای آسیاب شده مشاهده شده است این مطالعه بر روی یک بز بزغاله انجام شد، بنابراین اعتقاد بر این است که می تواند وزن انسان را نیز افزایش دهد با این حال، هنوز تحقیقات بیشتری در مورد این موضوع مورد نیاز است.

شب کوری:
کمبود ویتامین A علت اصلی شب کوری است از اطلاعاتی که در بالا در این مقاله داده شد، متوجه شدید که ویتامین A به وفور در خرما موجود است. همچنین می توان از خرما برای درمان شب کوری استفاده کرد.

پیشگیری از انبوه:
در صورت وجود مشکل یبوست، بواسیر ممکن است رخ دهد. همانطور که قبلا در این مقاله اشاره کردیم خرما حاوی فیبر کافی است بنابراین با مصرف آن می توان مشکل شمع ها را تا حد زیادی کاهش داد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.